درباره ما

تاریخچه شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران

شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران با نیم قرن تجربه یکی از کارخانه های تحت پوشش شرکت صنایع شیر ایران می باشد پگاه تهران در سال1333 ودر پاسخ به نیاز کشور به تولید صنعتی شیر ، راه اندازی ودر سال 1336 با ظرفیت 45 تن در روز به بهره برداری رسید و اکنون در عرصه تولید و فرآوری افتخار آن دارد که روزانه قریب به 700 تن شیرخام را فرآوری و با مجموعه ای از کارخانه های شهید صائمی ، طلوع ، کارخانه محصولات پودری ، شیر خشک و کارخانه محصولات استریل بیش از 74 نوع محصول را فرآوری و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید . شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران همگام با پیشرفت های فن آوری جهانی دارای شش آزمایشگاه مجهز ، مرکز آموزش ، کنترل کیفیت در فرایند تولید ، توزیع و فروش ، مرکز تحقیق و توسعه و با کسب نشان استاندارد ملی و بین المللی و گواهی صنعت سبز و استاندارهای زیست محیطی نقش موثری را جهت ارتقای مستمر کیفیت ایفا نموده است .

کارخانه طلوع پاستوریزه

این کارخانه در سال 1336 با ظرفیت 40 تن درروز به بهره برداری رسید و از اولین واحدهای تولیدی شیر پاستوریزه در کشور محسوب می گردد .

کارخانه محصولات استریل

این کارخانه در سال 1349 برای تولید شیر استریلیزه افتتاح و هم اکنون بادریافت 200 تن شیر در روز انواع محصولات تولید می نماید .

کارخانه شهید صائمی

این کارخانه در سال 1355 با ظرفیت اسمی 500 تن در روز به بهره برداری رسید و هم اینک با تولید 36 نوع محصول و بهره گیری از تمامی ظرفیت موجود از فعال ترین کارخانه های شرکت می باشد .

کارخانه محصولات پودری

این کارخانه در سال 1355 به بهره برداری رسیده ودر سال 1368 راه اندازی شده فعالیت آن تولید محصولات پودری است .

کارخانه شیر خشک

این کارخانه در سال 1368 به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید آن تبدیل 10 تن شیر به شیر خشک در ساعت می باشد و در کیسه های نایلونی که در داخل پاکتهای پلی اتیلنی قرار دارند و به وزن 27و50 کیلوگرم بسته بندی می شوند. این نوع بسته بندی نسبت به نفوذ رطوبت ، نور مقاوم است .

مرکز تحقیق وتوسعه

این مرکز در سال 1371 شروع به فعالیت نموده است یکی از اهداف این مرکز ، حفظ ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه وارایه برنامه جهت تولید محصولات جدید با توجه به نیازهای مصرف کنندگان می باشد .

تصفیه خانه

این واحد در سال 1373 آغاز شده و در سال 1378 افتتاح و بهره برداری گردید است سیستم تصفیه این کارخانه از نوع USAB می باشد . این کارخانه همچنین موفق به اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست جهت وارد کردن آب تصفیف شده به رودخانه کن ( اخذ لوح سبز) و گواهینامه 1400 ISO می باشد .

justify no-repeat;center top;;