معرفی شرکت

شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران در سال ۱۳۳۳ با تاسیس اولین کارخانه شیر پاستوریزه با ظرفیت ۴۵ تن در روز به عنوان اولین کارخانه مدرن فرآورده های شیری در ایران فعالیت خود را آغاز نمود و با گسترش فعالیت های خود، دومین پروژه که احداث بزرگترین کارخانه فرآورده های شیری در کشور بود را با ظرفیت ۵۰۰ تن در روز در سال ۱۳۵۳ به اجرا در آورد، سپس در سال ۱۳۵۴ اولین کارخانه استریلیزه (U.H.T) با ظرفیت ۱۰۰ تن در روز را جهت تولید شیر مدارس و محصولات استریلیزه تاسیس نمود و پس از آن دو کارخانه دیگر این شرکت جهت تولید شیر خشک، غذای کودک و محصولات پودری تاسیس شدند.

امروزه شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران با بیش از نیم قرن تجربه مفید، مفتخر است که بر اساس استراتژی و اهداف شرکت با پنج کارخانه فوق الذکر با ظرفیت بیش از ۱۲۰۰ تن در روز که مجهز به مدرنترین ماشین آلات و تکنولوژی روز، پرسنل شایسته و با صلاحیت، مرکز تحقیق و توسعه پیشرفته و سرآمد در کشور، در یک زمین سرسبز ۱۲ هکتاری و با بیش از ۱۰۰ نوع محصولات متنوع با کیفیت مطلوب شامل محصولات جدید پروبیوتیک و عملگرا که برای اولین بار توسط این شرکت تولید و به بازار عرضه  شده، نقش مهمی را در عرضه محصولات لبنی و نیز صنعت لبنیات در ایران ایفا می نماید.

همچنین شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران موفق به اخذ گواهینامه ها ی مختلف ملی و بین المللی از قبیل  ISO  ۹۰۰۱ ،  ISO 14001  ، HACCP ، ISO  ۲۲۰۰۰  ،   OHSAS  ۱۸۰۰۱  ،   ISO  ۵۰۰۰۱ ، ISO 17025   از سازمان ها و مراجع ذی صلاح قانونی شده و افتخارات متعددی از جمله به عنوان صادر کننده برگزیده سال ۹۳ و….  مقام برتر کسب نموده است و به عنوان شرکت سرآمد تولید فرآورده های  شیری با تولید و عرضه  محصولات پروبیوتیک و عملگرا با هدف ترویج مصرف شیر و فرآورده های آن، مشتری مداری و جامعه سالم فعالیت نماید.

 

  پگاه تهران با اندیشه و دیدگاهی نو و تجربه‌ای کهن، برای شما طراوت و سلامت به ارمغان می‌آورد.

بخش‌های مختلف شرکت

تأمین شیر خام

شیر خام دریافتی شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران از دامداری‌های کاملاً صنعتیِ تحت کنترل سازمان دامپزشکی ایران، تأمین می‌شود که دارای کیفیت بسیار مناسبی از نظر بهداشتی است. شیر در این دامداری‌های صنعتی به وسیله‌ی دستگاه‌های تمام مکانیزه دوشیده شده و با سیستم‎های خنکِ تانکرهای استیل دوجداره به شرکت حمل می‌گردد. این تانکرها و مخازن، تمام ویژگی‎های مشخص برای نگهداری شیر در شرایط مطلوب را (تا زمان استفاده در خطوط تولید) دارند. تمامی تجهیزات مورد استفاده، توسط سیستم شستشوی اتوماتیک، شستشو و ضد عفونی می‎شود.

دریافت شیر خام

تانکرهای مخصوص حمل شیر خام، بعد از ورود به شرکت، باسکول می‎شوند. شیر ابتدا به طور کامل، همزده می‌شود و سپس برای انجام آزمون‌های مربوطه، نمونه‌گیری شده و بعد از لیبل گذاری به داخل آزمایشگاه منتقل می‌شود.

آزمایشگاه‎ها

مجموعه آزمایشگاه‎های شرکت شیر پاستوریزه پگاه تهران همزمان با تأسیس کارخانه در سال ۱۳۳۳ تأسیس شد. این آزمایشگاه‎ها در حال حاضر با آخرین تجهیزات مدرن و کارشناسان با تجربه در بخش های آزمایشگاه دریافت شیر خام، آزمایشگاه فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی فرآورده‌های شیری و محصلات پودری براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی در خدمت سلامت هموطنان عزیزمان هستند.

بخش CIP

شرکت پگاه تهران به منظور رعایت موازین بهداشتی و سلامت محصولات ویژه‌ای، تحت عنوان CIP جهت شستشوی تانکرهای حمل شیر در محل شرکت در اختیار دارد. تانکرهای حمل شیر پس از تخلیه در این مکان با ترکیبی از سود و اسید و فشار زیاد آب شسته می‌شوند. لازم به ذکر است، کامیون‌ها نیز به‌طور کامل و دقیق شسته و پاکیزه می‌شوند.

فروش و بازاریابی محصولات

شرکت بازارگستر پگاه منطقه ۵، دارنده‌ی بزرگترین ناوگان توزیع محصولات لبنی و غیر لبنی گروه صنایع شیر ایران ( پگاه ) در سراسر کشور فعال است که روزانه افزون بر صدها تن انواع محصولات را در کانال‌های مختلفی چون فروشگاه‌های زنجیره‌ای، غرفه‌‎های سازمان میادین و تره‌بار شهرداری تهران، فروشگاه‌های عرضه‌ی مستقیم در سطح شهر توزیع می‌کند. خودروهای ناوگان مجهز به سیستم‌های GPS و کنترل‌کننده‌ی سرما می‎باشند تا کیفیت محصولات حفظ و زنجیره سرما تأمین گردد.

اداره‌ی ایمنی و بهداشت شرکت (HSE)

۱٫ انجام معاینات دوره‌ای کلیه‌ی پرسنل
۲٫ انجام امور مربوط به اورژانس و خدمات کنترلی حوادث و اعزام به بیمارستان
۳٫ انجام بازدیدهای ایمنی و بهداشتی از کلیه‌ی قسمت‌ها ی شرکت
۴٫ انجام عملیات سم‌پاشی کارخانه در راستای حذف حشرات موذی، جوندگان و…
۵٫ HSE پگاه تهران موفق به دریافت لوح و تندیس ( ایمنی و بهداشت برتر استانی ) و برتر کشوری از طرف وزیر اداره
۶٫ سنجش و کنترل عوامل زیان‎آور

صادرات

با هدف افزایش صادرات غیر نفتی و استفاده‌ی کامل از ظرفیت خالی تولیدی، این شرکت در سال ۱۳۹۰، صادرات محصولات خود را با تعدادی محدود به چند کشور همسایه آغاز نمود. در سال‌های گذشته در زمینه‌ی گسترش پایدار، سهم صادرات پگاه در بازارهای هدف، تولید متناسب با نیازهای صادراتی و نیز شکل‎گیری بازارهای جدید، صادرات توسعه پیدا کرد؛ به‎طوری‌که هم اکنون بالغ بر ۵۰ نوع محصول به بیش از ۱۰ کشور دنیا عرضه می‌گردد. این شرکت سالیان متمادی است به عنوان صادر‌کننده‌‌ی اول استان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران مفتخر به دریافت لوح وتندیس می‎شود. از دیگر افتخارات این شرکت صادرات اولین محموله‎ی شیر خشک از ایران به روسیه (با وجود قوانین ومقررات بسیار سختگیرانه آن کشور جهت اخذ مجوزهای کیفی از مراجع مختلف) است.

کارخانه‌های شرکت پگاه تهران

کارخانه طلوع پاستوریزه

این کارخانه در سال ۱۳۳۳ به‌عنوان اولین کارخانه‌ی مدرن شیر پاستوریزه در کشور تأسیس و با توسعه فعالیت‌های این کارخانه، تجهیزات و ماشین‌آلات مدرن از قبیل خطوط تولید و بسته‌بندی به روزرسانی شده است. شیر پاستوریزه‌ (کم‌چرب، نایلونی، غنی شده با ویتامین D)، شیرکاکائو پاستوریزه نایلونی و پنیرخامه‌ای (خامه‌ای طعم‌دار و ساده) از جمله محصولات تولیدی این کارخانه است. عمده پنیر خامه‌ای تولیدی این کارخانه به بازارهای بین‌المللی صادر می‌شود.
کارخانه محصولات پودری این کارخانه در سال ۱۳۵۵ تأسیس شد. در ابتدا تولید غذاهای مکمل کودک را به نام شادامین، بر پایهی غلات (آرد گندم و برنج ) آغاز نمود. با توسعه‌ی فعالیتها و اضافه کردن ماشین‌آلات و دستگاه‌های بسته بندی، انواع مختلف محصولات پودری و فرموله شده را تولید کرد. تنوع محصولات این کارخانه در حال حاضر شامل انواع پودرهای نوشیدنی فوری و همچنین فرمولاسیون و بسته‌بندی انواع پودر کیک نیمه‌آماده‌ی بسته‌بندی، پودر کشک و شیرخشک فوری است.

کارخانه شیر خشک

این کارخانه در سال ۱۳۵۴، راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در حال حاضر با استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته قادر به تولید انواع شیر خشک، پودر آب پنیر فرموله و شیرین و نیز پودر کشک است. محصولات تولیدی این کارخانه با کیفیت مطلوب و درجه ممتاز به بازارهای بین‌المللی صادر می‌گردد.

شرکت پگاه تهران

این شرکت، با قدمتی بیش از ۶۳ سال توانسته است در فواصل زمانی مختلف خود را تجهیز به پیشرفته‌ترین و آخرین فناوری‌های روز دنیا در زمینه‌ی فرآوری و بسته‌بندی محصولات شیری کند. در بخش بسته‌بندی محصولات نیز، پگاه تهران از دستگاه‌های مدرن و همگام با تکنولوژی روز دنیا بهره برده است.

کارخانه محصولات استریل

این کارخانه در سال ۱۳۴۹ برای تولید شیر استریلیزه افتتاح و هم اکنون بادریافت ۲۰۰ تن شیر در روز انواع محصولات تولید می نماید .

کارخانه شهید صائمی

این کارخانه در سال ۱۳۵۵ با ظرفیت اسمی ۵۰۰ تن در روز به بهره برداری رسید و هم اینک با تولید ۳۶ نوع محصول و بهره گیری از تمامی ظرفیت موجود از فعال ترین کارخانه های شرکت می باشد.

کارخانه محصولات پودری

این کارخانه در سال ۱۳۵۵ به بهره برداری رسیده ودر سال ۱۳۶۸ راه اندازی شده فعالیت آن تولید محصولات پودری است .

کارخانه شیر خشک

این کارخانه در سال ۱۳۶۸ به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید آن تبدیل ۱۰ تن شیر به شیر خشک در ساعت می باشد و در کیسه های نایلونی که در داخل پاکتهای پلی اتیلنی قرار دارند و به وزن ۲۷و۵۰ کیلوگرم بسته بندی می شوند. این نوع بسته بندی نسبت به نفوذ رطوبت ، نور مقاوم است .

مرکز تحقیق وتوسعه

این مرکز در سال ۱۳۷۱ شروع به فعالیت نموده است یکی از اهداف این مرکز ، حفظ ارتباط مستمر صنعت و دانشگاه وارایه برنامه جهت تولید محصولات جدید با توجه به نیازهای مصرف کنندگان می باشد .

تصفیه خانه

این واحد در سال ۱۳۷۳ آغاز شده و در سال ۱۳۷۸ افتتاح و بهره برداری گردید است سیستم تصفیه این کارخانه از نوع USAB می باشد . این کارخانه همچنین موفق به اخذ مجوزهای لازم از محیط زیست جهت وارد کردن آب تصفیف شده به رودخانه کن ( اخذ لوح سبز) و گواهینامه ۱۴۰۰ ISO می باشد .