فرا رسیدن هفته پژوهش گرامی باد

پروفسور حسابی : راه پیشرفت ، ارزش نهادن به علم و تحقیق ، است .

۲۵ آذر در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز پژوهش نامگذاری شده است . هفته پژوهش از  ۲۵ آذر ماه با شعار « بدون پژوهش و مطالعه تصمیم گیری نکنیم » آغاز می‌شود و تا ۲۹ آذر ادامه دارد .

موفقیت روزافزون علم در شناخت جهان هدفدار و قانونمند که با تکیه بر ابتکارات خلاقیت‌های به ودیعه نهاده شده از سوی خدای متعال در وجود بشر و بهره برداری از قدرت شگرف اندیشه آدمی صورت گرفته ، فضای زندگی جدیدی را برای انسان‌ها به ارمغان آورده است .

این فضای جدید و این تمدن نوظهور که خود برخاسته از تعاملات عمیق میان تمدنی و میان فرهنگی است ، موجد خواست‌ها ، نیازها ، اندیشه‌ها مسائل و مشکلاتی است که به نوبه خود توسعه علم و اندیشه را می‌طلبند .

در این مسیر اندیشه‌های ژرف در قالب پژوهش‌های بنیادین صورت بحث پذیر به خود می‌گیرند و دستمایه انجام پژوهش‌های کاربردی می‌شوند تا خواست‌ها و نیازها را پاسخ گویند و راه‌حل‌های بهتر و بیشتری برای مسائل و  مشکلات جوامع بشری پیشنهاد کنند و همین جاست که نقش موثر و سهم بسزای بخش تحقیقات در روند تحولات جوامع آشکار می‌شود .‌

تحولات زندگی بشر در این قرن نشان از گسترش روز افزون اهمیت علم و تحقیق داشت ، به ویژه در نیمه  دوم این قرن کشورهای صنعتی و در حال توسعه با آگاهی از نقش پژوهش در خلق فن‌آوری و شتاب‌دهی برای توسعه ، عمده توجه خود را مصروف تقویت و ارتقای بخش تحقیق نموده اند . از این روست که می‌توان گفت بین پیشرفت بخش تحقیق و شتاب توسعه فراگیر و پایدار در هر کشور ارتباط مستقیم برقرار است .

نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از فرهنگ ، اقتصاد ، سیاست و جامعه دانست . اما علی رغم اعتراف و اذعان نسبت به اهمیت مقوله پژوهش ، این حوزه با دشواری‌های ساختاری و عملکردی فراوانی مواجه است .

روابط عمومی پگاه تهران ، فرا رسیدن هفته پژوهش را به همکاران شرکت بویژه شاغلین در واحد تحقیق و توسعه که نقش بسزایی را در تولید محصولات جدید و در نهایت رضایتمندی مشتریان و افزایش سهم بازار ایفا می نمایند ، تبریک عرض می نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =